مرکز تخصصی فیزیوتراپی باران سلامت

اولین مرکز تخصصی فیزیوتراپی ورزشی در تهرانپارس

مرکز تخصصی فیزیوتراپی باران سلامت

اولین مرکز تخصصی فیزیوتراپی ورزشی در تهرانپارس

k:if>
مرکز تخصصی فیزیوتراپی باران سلامت

تهرانپارس - خیابان رشید -روبروی خیابان 146 - جنب باشگاه ورزشی آهن نورد -پلاک 111

77298005
77744911

طرف قرارداد با :
بیمه های پایه ...

اگرچه  DRY NEEDLING از دل تاریخ چین برآمده ولی در حال حاضر کشورهای غربی نظیر آلمان و فرانسه، پیشرو Dry needlingنوین هستند.

 

کلینیک فیزیوتراپی باران آمادگی دارد تا با استفاده از متخصصین با تجربه در این علم و بکارگیری تجهیزات پیشرفته به بهبود بیماران کمک شایانی نماید. گستره درمانی Dry needling بسیار وسیع است که شرح تمامی آنها در این مجال امکان پذیر نمی باشد.

 

Dry needling که به زبان چینی به آن ژن جیو (ZHEN JIU) گفته می‌شود مهم‌ترین شاخه طب سنتی چین است است که با فروکردن سوزن‌های بسیار نازک به نقاط خاصی از بدن که گذرگاه‌های انرژی دانسته می‌شوند باعث تسکین درد و یا درمان مشکل خاصی از بیمار می‌شود. براساس تئوری Dry needling، این نقاط خاص بر روی مسیرهای خاصی از بدن با نام گذرگاه meridian قرار دارند که انرژی حیات که در زبان چینی به آن «چی» (QI) گفته می‌شود در آنها جریان دارد. Dry needling مهمترین بخش طب سنتی چین به حساب می‌آید و اصل اساسی در آن، درمان بیمار به عنوان یک کلیت ترکیب یافته از ابعاد سه‌گانه جسم، ذهن و روح از طریق توجه به ریشه‌های اصلی بیماری و نه صرف سرکوب علائم مربوط به بیماری است.

 

در این شیوه درمانی پزشک با وارد نمودن سوزنهای استریل ظریف و یکبار مصرف از جنس استیل در سطح بدن (بسته به موضع از زیر پوست تا بافت چربی و حداکثر تا عضله)، با به حرکت درآوردن جریان الکترومغناطیسی (Qi) موردنیاز برای کارکردن صحیح سلولها و بافتهای بدن، از یکسو انباشتگی و انسداد چی را برطرف می‌کند و از سوی دیگر کمبود انرژی حیاتی را در اندام‌ها و مسیرهای مربوط به آنها در سراسر بدن، درمان می‌کند.

 

سوزن‌های مورد استفاده در این طب بسیار ظریف است و به همین دلیل معمولا باعث احساس درد نمی‌شود. البته گاهی در منطقه ای از سطح بدن که انباشتگی چی وجود داشته باشد ممکن است احساس درد ملایم یا سوزش در محل واردکردن سوزن احساس شود که ظرف چندثانیه به احساس خوشایندی از گرما، جریان، آرامش و رهایی تبدیل شود.

 

Dry needling دانش دقیق و حساب شده‌ای برای تاثیرگذاری بر تولید، فرآیند، ذخیره سازی، توزیع و عملکرد انرژی حیاتی در ارگانیسم انسانی است. Dry needling کمک می‌کند تا تعادل چی در بدن به وضعیت مطلوب بازگردد و از راه استقرار در وضعیت پایدار چنین تعادلی، فرد می‌تواند تجربه هماهنگی با کل هستی که همان تعریف اصلی سلامت می‌باشد را تجربه کند.

 


در اینجا تنها به ذکر تعدادی از بیماری ها که درمان آنها با استفاده از این روش توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) و سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) نیز تائید شده است می پردازیم: کمر دردهای حاد ومزمن، آرتروز و آرتریت مفاصل مختلف مانند زانو و شانه، سردرد و گردن درد، کنترل دردهای منتشر مانند سندرم درد مزمن و فیبرومیالژیش. 

درای نیدلینگ یک تکنیک و روش جدید درمانی در فیزیوتراپی است که از یک سوزن بسیار نازک و مخصوص جهت مواردی مثل رفع و درمان گرفتگی واسپاسم عضلات و آسیب های ورزشی و... استفاده میشود.  طب سوزنی (Dry Needling) در کلینیک فیزیوتراپی باران سلامت به شما عزیزان برای رهایی از درد ها کمک می نماید .